Powered by Smartsupp

Dubaj, Rijád - predstavenie vízie pre Blízky Východ

Chytré domy ovládané pomocou mobilu a vízia ďalšieho rozvoja inteligentných hotelov. To boli dve hlavné témy, ktoré naša materská firma predstavovala na arabskom polostrove v rámci stretnutia s miestnymi partnermi.

Vďaka vlastnému riešeniu iNELS sa radíme medzi svetových lídrov v oblasti vývoja inteligentných elektroinštalácií a na Blízkom Východe sme získali silné postavenie. V minulom roku sa v Spojených arabských emirátoch otvorila nová pobočka - tá sa podieľala napríklad na projektovaní stavieb siete hotelov Rotana Towers alebo na osvetlení sochy Budhu v Bhutáne.

Aj tentoraz bol o stretnutia v Rijáde aj Dubaji mimoriadny záujem. "Arabi nové technológie milujú, čo dokazuje prakticky každý svetový veľtrh, kde tvoria podstatnú časť našich návštevníkov. Navyše tu nekončí stavebné horúčka. Len v Emirátoch sa má postaviť do Expo 2020 približne 700 hotelov a budov. Preto je tu tiež mimoriadna konkurencia, a to vrátane ázijských konkurentov, ktoré trebárs v Európe neevidujeme. V Saudskej Arábii je rozvoj viac organický a preniknúť do tejto krajiny nie je jednoduché. Avšak príležitosti sú obrovské a rozhodne stojí za to sa tam presadiť, "povedal Jiří Konečný, CEO ELKO EP Holding, ktorý sa školenia zúčastnil a osobne predstavoval firmu a zámery ELKO EP Middle East na týchto trhoch.

Pre Jiřího Konečného išlo už o druhú návštevu regióne počas tohto roka. V marci predstavoval výhody riešenia iNELS v dubajskom World Trade Centre na 41. ročníku elektro výstavy Middle East Electricity. "Rovnako ako vtedy, aj tentoraz najväčší ohlas vzbudili možnosti hotelového riešenia Hotel Room Energy Saving KIT, ktoré zahŕňajú predovšetkým automatickú reguláciu osvetlenia a riadenie vykurovania pomocou iNELS RF Control," hovorí Jiří Konečný a s úsmevom dodáva, že najväčšiou odlišnosťou boli tentoraz teploty, ktoré na arabskom polostrove panovali - v Dubaji bolo 35 ° C a v Rijáde dokonca 43 ° C.ce 43°C. 

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.