Strážiť v sieti napätie? To sa oplatí!

Ako ochrániť spotrebiče pred výkyvmi napätia v sieti..

Viete, že vďaka výkyvom napätia v sieti, môžete nečakane prísť o vašich vítaných pomocníkov v domácnosti? TV, DVD, satelit, chladnička, mikrovlnka, práčka, sušička, umývačka a ďalšie spotrebiče môžu byť nadobro poškodené vplyvom prekročenej úrovne napätia. 

Pritom tomu možno ľahko a bez veľkých investícií predísť. Riešenie ponúka kontrolné napäťové relé, ktoré sleduje úroveň napätia v sieti. V prípadoch, keď môže byť spotrebič výkyvmi napätia ohrozený, vypne ho, čiže presnejšie, odpojí z napájania elektrický okruh - a nielen že relé odpojí okruh, ale s pomocou GSM brány môžete tiež dostať aj upozornenie na mobil.
 
Monitorovacie napäťové relé rozpozná, kedy sa jedná o prepätie (viac ako 250V) alebo podpätie (spotrebič je miesto 230V, napájaný napr. len 170V). Obidva tieto stavy môžu spotrebič poškodiť. "Strážca napätia" takto môže predísť a eliminovať nepríjemné prekvapenia a rovnako tak aj neuznané reklamácie, či prípadné dokazovanie faktov o prepätí poskytovateľovi energií.

Relé sa inštalujú priamo do rozvádzača a pre inštaláciu napriek tomu nie sú potrebné stavebné úpravy. Odporúčame, aby samotnú montáž vykonal vyškolený odborník.
Cena napäťového relé HRN-33 je 31,80 € s DPH

Investujte „pár eur“ a ušetrite tisíce!  

Viac o produktoch nájdete tu:

Čo by ste mali tiež vedieť? Monitorovacie napäťové relé nie sú to isté ako prepäťová ochrana, ktorá nesleduje úroveň napätia, ale odpojí spotrebič v prípade nárazového vysokého napätia, spôsobeného napr. vplyvom úderu blesku. 

Chcete vedieť viac? Využite náš live-chat. Obratom Vám odpovieme na Vaše dotazy.

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.