iNELS na jachte alebo chytrá elektroinštalácia na vlnách

... teda na skutočných vlnách a v tomto prípade nie bezdrôtových. Využitie iNELS na jachte patrí k netradičným ochutnávkam inteligentného ovládania pomocou zbernicového riešenia. Nenapadá vás, ako je možné na jachte takýto systém využiť? Náš zákazník v tom má jasno a jeho požiadavky vychádzajú z každodenných potrieb. Navyše sa vďaka vlastným skúsenostiam s riešením iNELS vo svojej vile na Malorke, rozhodol uplatniť výhody systému aj na svojej jachte Sunseeker.

K svojej spokojnej plavbe chce mať správny jachtár všetky informácie pohromade, či už sa to týka zmeny vetra, vlhkosti, teploty vzduchu i mora či straty napájania. Systém umožňuje získavať a spracovávať údaje z meteostanice a informovať používateľov o týchto stavoch i aktuálnych udalostiach. To mu umožňuje pripraviť sa včas na tú správnu plavbu alebo relax, reagovať vždy s predstihom a vyhnúť sa nebezpečným situáciám, čo sa pri pohybe vo vodách nepochybne oplatí.

Samozrejmosťou je potom ovládanie svetiel v salóniku, kuchyni, chodbe, toaletách aj vonkajších priestoroch jachty. K úsporám prispieva regulácia teploty v technických i obytných častiach - vykurovanie v chladných mesiacoch alebo klimatizácie v horúcich letných dňoch. Premyslené je tiež zabezpečenie jachty a prístupový systém pre posádku lode s využitím pohybových snímačov. Všetky funkcie je možné ovládať pomocou aplikácií zo smartfónu alebo tabletu.

Výhľadovo majiteľ počíta s doplnením o kamerový systém, ďalšie svetelné okruhy a čidlá, čo umožňuje modulárnosť systému (postupné rozširovanie funkcií podľa potrieb). Výhodou systémového riešenia iNELS je tiež flexibilita - a to v schopnosti prispôsobiť sa nielen priestoru (dom, byt, budova), ale aj aktuálnym možnostiam zákazníka.

Využité funkce iNELS na jachte:

  • Spracovanie údajov a informácie o stavoch meteostanice 
  • Kontrola teploty vzduchu v lodi a vonkajšieho okolia, mora  
  • Zabezpečenie vstupu (výhľadovo rozšírenie o kamerový systém)
  • Ovládanie osvetlenia – 6 svetelných stmievateľných okruhov
  • Regulácia teploty (vykurovania, klimatizácie)
  • Ovládanie z aplikácií (smartfón, tablet, a iné.)

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů.